RU EN TR

Elektronik Zamanlayıcı Timer

Genellikle toz tutucu Torbalı Jet Filtre sistemlerinde, Stok silosundaki toz yığınlarının deşarjını kolaylaştıran Silo deşarj hava enjeksiyon sistemlerinde, Toz transferi ve yerden toz kaldırma gibi toza hareket veren hava şoklama sistemlerinde kullanılan Pulse valflerinin zaman aralıklarını ve vuruş sürelerini tayin etmekte kullanılırlar. Oldukça kolay menüsü ile hava şoklama süresi, şoklama zaman aralıkları ve bekleme süresi gibi tanımlamaalar kolayca yapılır. Bu zamanlayıcıların ayarlaması Operatör tarafından yada Diferansiyel fark basınç opsiyonu ile Ekipman tarafından otomatik ayarlanır. Hava şoklama zaman aralıklarını kendisi otomatik başlatır yada sonlandırabilir. Bu şekilde hava sarfiyatının ve enerji kaybının önüne geçilir.

Torbalara üfleme zamanlarının ve valf geçiş aralıklarının belirlenmesi için sistemin izlenmesi ve optimum ayarlarının yapılması için, hava sarfiyatının düşürülmesi, enerji kaybının azaltılması, torba ömürlerinin uzatılması gibi bir çok konuda aktif olarak rol alan ekipman olma özelliği taşır. Bu konuda firmamızın yapacağı çalışmalar ile sisteminizdeki verimliliği arttırabilir ve enerji sarfiyatınızıda azaltabilirsiniz.

Elektronik zamanlayıcı Timer üniteleri Giriş beslemesi 220 V AC olmak üzere, Çıkış için 4, 8, 16, 24 çıkışa kadar imal edilirler. Valf çıkış voltajı olarak 24VDC, 110V yada 220V olarak ihtiyaca göre belirlenir. Differansiyel fark basınçlı çalışan otomatik sistemlerde PLC ye ihtiyaç duymadan kendisi direk olarak çalışmaktadır.
Merkez: Atatürk Mah.Hadımköy Kavş. 531.Sok. GİNZA CORNER PLAZA No:16/23 Beylikdüzü/İSTANBUL

Copyright © 2013 | Tüm hakları saklıdır.